O projekcie 2022

Przyjaciół poznaje się w biedzie…


Na przekór tragicznej sytuacji wojennej, pomimo wielu trudności udało nam się spotkać z naszymi przyjaciółmi w Bartkowej (20-29.08.2022). Bardzo czekaliśmy na tę chwilę – w niepewności, czy nastąpi… Na szczęście udało się spędzić wspólnie spokojnych 10 dni, wypełnionych poznawaniem siebie, ciekawym działaniem, wielką życzliwością i wieczorami przy gitarach. Wiemy, że właśnie takiego spokojnego czasu bardzo potrzebowali nasi ukraińscy przyjaciele. Projekt „Nasze opowieści”, o charakterze rekreacyjno-filmowym, doskonale sprawdził się w tej sytuacji. Korzystaliśmy z kąpieliska, kajaków i rowerów, spacerowaliśmy z kijkami trekkingowymi, opłynęliśmy statkiem piękne Jezioro Rożnowskie i zwiedziliśmy ciekawe miejsca w okolicy oraz fascynującą Kopalnię Soli w Bochni. Zajęcia poznawcze, artystyczno-muzyczne, integracyjne i sportowo-rekreacyjne były przygotowane i prowadzone przez uczestników, a warsztaty filmowe przez specjalistę. Kto chciał – skorzystał bardzo wiele, bo nasz trener był dostępny w każdej chwili, spotykał się z zespołami filmowymi, ale także udzielał rad indywidualnie. Każda grupa miała całkowitą swobodę, jeśli chodzi o przygotowanie swojego filmowego projektu. Wprowadzające warsztaty dotyczące zasad ewaluacji
podkreśliły wagę autonomii uczestników, ale jednocześnie fakt pełnej
odpowiedzialności za osiągnięte rezultaty. No i udało się doskonale! Powstały bardzo ciekawie „opowiedziane” filmiki, które są promocją walorów krajobrazowych, turystycznych i rekreacyjnych okolicy Jeziora Rożnowskiego. A te wspólne 10 dni –bezcenne!

Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej nie odpowiadają za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.

«Повну відповідальність за зміст публікації несе видавець. Фонд розвитку системи освіти та Міністерство національної освіти жодним чином не відповідають за використання даної інформації»

Kategoria

Tag

Komentarze zablokowane